Leczenie bólu w Proimplant

W Klinice PROIMPLANT przeprowadzamy specjalistyczne zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej:

  • ekstrakcja zębów,
  • ekstrakcje zębów ósmych tzw. zębów mądrości,
  • ekstrakcje zatrzymanych zębów w kości,
  • ekstrakcje korzeni kości,
  • resekcje,
  • dokończenie ekstrakcji z innych gabinetów,
  • podniesienie dna zatoki szczękowej,
  • implantacje oraz zabiegi okołoimplatacyjne

Wielu z nas ból w ustach kojarzy się z koniecznością usunięcia zęba przyczynowego albo spotkali się ze stwierdzeniem „nie było innego rozwiązania” – w obu przypadkach to fałsz. Obecnie wiele zębów da się wyleczyć a decyzja o usunięciu powinna być absolutnie ostatecznością – w obu przypadkach to prawda. Skuteczność leczenia kanałowego jest wysoka, choć przy dzisiejszej technice kosztowna. Wciąż jednak to postępowanie tańsze i mniej inwazyjne niż usunięcie uszkodzonego zęba i zastąpienie go mostem protetycznym, bądź wykonanie implantu. Jeśli jednak musimy zdecydować się na usunięcie zęba np. ósemki ze wskazań o...

Mówiąc przyzębie mamy na myśli wszystkie tkanki w około zęba odpowiadające za jego utrzymanie i amortyzację sił mechanicznych powstających w trakcie żucia. To one pośredniczą w odczuwaniu ucisku, odpowiadają za odżywienie zębów, ale też będąc w przewlekłym stanie zapalnym inicjują zanik kości i powodują dolegliwości bólowe. To obrazuje, dlaczego przyzębie jest tak ważne, i że w skrajnych przypadkach chorób tkanek miękkich można stracić nawet zdrowy ząb. Zaawansowana paradontoza objawia się zanikiem kości, odsłoniętymi korzeniami i ruchomością zębów a w efekcie prowadzi do ich utraty.  Wszystkim tym procesom towarzyszy najczęściej zapalenie dziąseł co objawia się obrzękiem, krwawieniem, czasami bólem i tkliwością tkanek oraz nieprzyjemnym zapachem z ust. Jeśli odczuwasz któryś z w/w objawów nie bagatelizuj tego.

idź za dr. Tomasz Kaczyński

Migreny i bóle w okolicy ucha (w rejonie stawu skroniowo – żuchwowego) mogą pochodzić z nieprawidłowej pozycji głowy – złej postawy ciała, niewłaściwego zgryzu, zaburzeń funkcji języka, choroby ogólnoustrojowej, czy zaburzeń snu i długotrwałego przeciążenia psychicznego. Często spotykamy się z sytuacją, kiedy na wizycie u kolejnego lekarza dostajemy odmienną opinie i propozycje leczenia. Wynika to z faktu, że wiele identycznych objawów ma różną przyczynę – stąd bywa, że dentysta odsyła pacjenta do laryngologa i na odwrót.


Tak jak w każdej procedurze medycznej kluczową rolę odgrywa właściwa diagnostyka. Jednak zaklasyfikowanie dolegliwości pacjenta już takie oczywiste nie jest i często dotyczy wielu dziedzin medycyny jednocześnie.

idź za Damian Michalski